Web Analytics

‘Beteja’ me Musk, Mark Zuckerberg stërvitet me kampionët e UFC

Botuar nga: InfoKosova

Me siguri keni dëgjuar për rivalitetin e hapur mes dy miliarderëve Mark Zuckeberg dhe Elon Musk.

Madje sa u tha se mund të ndeshen dhe fizikisht si sportistë të MMA në një ndeshje “titanësh”.

Colosseu në Itali është vënë në dispozicion të tyre për ta bërë ndeshjen sa më spektakolare.

Beteja e tyre nuk është vetëm në teknologji, kur 2 ditë më parë, Zuckerberg nxori një aplikacion të ri të quajtur Threads për të konkurruar Twitter-in që tani është në pronësi të Musk.

Threads u kthye në aplikacionin me më shumë shkarkime brenda 24-orëve.

Pritet të shohim nëse beteja e tyre do kalojë dhe në ring.

Mesa duket Mark e ka marrë seriozisht duelin, pasi po stërvitet me kampionët e UFC, Israel Adesayana dhe Aleksandr Volkanski.

Shiko Fotot:

Të FUNDIT