6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Gjërat qe duhet ti shmangni gjatë shtatzënisë

Fjetja gjate shtatzënisë di të jetë e sikletshme për shumicën e femrave ngaqë dihet se jo të gjitha pozitat janë të lejuara në shtatzëni. Më...

Dardhat, “dhurata e Zotit” për shëndetin

Dardhat janë ushqim ideal i vjeshtës, i cili për shumë arsye duhet të konsumohet sa më shpesh. Pse pikërisht ato? Arsyet janë të shumta, ndërsa...

Çfarë i ndodh trupit kur teshtini tre herë rresht

Shkencëtarët japin arsyet se çfarë i ndodh trupit tonë kur teshtijmë dhe pse ndodh teshtima. Sipas shkencës një irritim i bezdisshëm në hundë çon në...

Bebet, shpjegimi për gjumin e tyre të trazuar gjatë natës

Fatkeqësisht, gjumi i keq i foshnjave dhe i fëmijëve është një nga problemet më të mëdhenj që kalojnë prindërit. Por përse vogëlushët tanë kanë...

Mund të mos jetë kancer! Katër faktorët që mund të nxjerrin rezultatet të rreme...

Praktikat në jetën e përditshme diktojnë nivelin e rrezikut për kancer ndaj të cilit ekspozohet individi. Në shumë raste, kapja në kohë e kancerit do...

Ky është ‘produkti magjik’ që i bën fëmijët më inteligjentë

Të gjithë prindërve u pëlqen të mburrin fëmijët e tyre, t’u tregojnë të tjerëve që ata janë më të mirët në shkollë, lexojnë libra...

Pse nuk duhet të lyeni biberonin me mjaltë para kësaj moshe

Botulizmi foshnjor është një patologji e rrallë që prek fëmijët e moshës 0-12 muajsh. Ai shkaktohet nga toksinat e prodhuara prej bakterit të botulinës...

Si të shpëtoni nga dhimbja e tmerrshme e kokës, pasi keni pirë disa gota...

Ka një arsye përse në mëngjes nuk ndiheni mirë. Për çdo ekspert, zgjidhja ndaj dhimbjes së kokës pas një natë të çmendur, është të pish...

Çfarë flet ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj

Mësoni se çfarë ju rekomandon organizmi me ngjyrën e buzëve dhe ç’duhet të hani për të përmirësuar gjendjen tuaj shëndetësore. Mjekësia popullore e Lindjes ka...

Një lugë në gjuhën tuaj dhe mund të zbuloni a jeni të shëndetshëm apo...

Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një lugë në sipërfaqen e gjuhës. Në këtë mënyrë, mund të kontrolloni nëse sistemi i frymëmarrjes,...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter