Web Analytics

Adelina apo Leonora, cila po duket me mirë në dimi e jelek?

Botuar nga: InfoKosova

Adelina Ismaili dhe Leonora Jakupin janë dy ndër këngëtaret me të dashura për publikun shqiptarë.

Ato për tri dekada vazhdojnë të jenë aktive në sjelljen e këngëve të reja, të cilat mënjëherë mirëpriten nga fansat e tyre.

Adelina dhe Leonora njihen edhe për përleshjen fizike që kishte ndodhur vite me parë.

Nga ajo kohë, dy ikonat e muzikës shqiptare, nuk flasin mes vete.

E ditëve të fundit, ato i ka bërë ‘bashkë’ diçka tjetër.

Dy këngëtarët janë shfaqur me veshje tradicionale.

Të rregulluara bukur dhe të veshura me dimi e jelek, Adelina dhe Leonora po shkëlqejnë.

E fansat le të vlerësojnë nëse Adelinës apo Leonorës po i rri me mirë veshja tradicionale.

Leonora Jakupi:

Adelina Ismajli:

Të FUNDIT