Web Analytics

“Duhet të ishim kampionë, e ndjeva, e dija” – fjalët e Leo Messit në dokumentarin që pritet t’i thyejë rekordet

Në afrimin e njëvjetorit të triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, rritet pritshmëria për publikimin e “18-D, finalja e përjetshme”, një dokumentar që do të zbulojë ditët e paharrueshme të 18 dhjetorit 2022.

Ky prodhim kinematografik mbledh kampionë të botës dhe figura të shquara nga sfera e sportit dhe gazetarisë, duke paraqitur një kujtim hap pas hapi të ditës historike.

Dokumentari do të shfaqet premierë të premten në orën 21:30 në TV Publica.

Në një trailer të publikuar, ofrohet një paraqitje e shkurtër e filmit artistik, ku Lionel Messi diskuton fitoren.

“Duhej të ishim kampionë, e ndjeva, e dija”, kishte thënë Messi.

Dokumentari thellohet në një narrativë epike, duke i zhytur shikuesit në ngjarjet e të gjithë ditës, që nga zgjimi i hershëm i mëngjesit të protagonistëve deri në momentin kur ata shkruan emrat në analet e legjendave sportive.

Dëshmitë e 18 kampionëve ndërthuren me përmbajtjen me burim nga rrjetet sociale, mbulimin mediatik, pamjet ekskluzive të papublikuara dhe analizat e thellë të ekspertëve, duke përfshirë Jorge Burruchaga.

Nga rubrika