Web Analytics

Dy të rinjtë “bashkojnë” Kosovën dhe Serbinë përmes një hamburgeri [video]

Botuar nga: InfoKosova

Çfarë mund të bashkojë dy vende që kanë armiqësi dhe konflikte politike me njëra-tjetrën? Ndoshta arti, kultura, sporti, por edhe ushqimi.

Rëndësinë e kësaj të fundit e kanë kuptuar më së miri dy të rinj të cilët kanë menduar të lidhin Prishtinën me Beogradin, thjesht përmes një hamburgeri të shijshëm.

Ata e kanë përgatitur hamburgerin me gjysmën e mishit nga Kosova dhe gjysmën tjetër nga Serbia.

Pasi konsumojnë hamburgerin, ata e mbyllin videon me fjalët:

“Në fund të ditës harrojeni politikën, shijojeni ushqimin që u bë në Kosovë e në Serbi”.

Shiko Videon:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT