Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
20.9 C
Pristina

Ekskluzive, ja ku ndodhet Akil Gjakova

Akil Gjakova shumë shpejt pritet të mbërrijë në Kosovë, mëson ekskluzivisht Gazeta Sinjali.

Gjakova bashkë me avokatin e tij do të takohet me Policinë e Kosovës në kufi për të vijuar në stacionin policor në Pejë, dhe më pas për të vazhduar me procedurat tjera.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar avokati i tij, Asdren Mekaj.

“Akili ka qenë jashtë shteti për ta trajtuar një lëndim trupor, në mënyrë që të përgatitet për kampionatin evropian, mirëpo me të kuptuar që është shpall në kërkim, menjëherë është nisur drejt Kosovës dhe tashmë e kam koordinuar edhe me policinë për të vazhduar me procedurat tjera”, tha Mekaj.

Të fundit