Web Analytics

Ky njeri është shembulli më i shkëlqyer i njeriut model që punon pa u lodhur

Botuar nga: InfoKosova

Ai punon në ndërtimtari me një këmbë dhe mban familjen.

Meriton nje medalje te arte ky njeri qe sfidon semundjen, duke punuar eshte nje shembulli me i shkelqyer i njeriut model qe punon pa u lodhur duke ushqyer veten dhe familjen pa ju nenshtruar semundjes dhe duke mos u ankuar askujt per asgje.

Nje margaritar i pa mposhtur dhe nje frymezim per te gjithe njerezit e botes.

Ky njeri punon cdo dite duke u kujdesur per familjen e tij me te gjitha forcat e tij.

Pas një aksidenti trafiku në lagjen Merzifon të Amasyas kur ishte 5 vjeç, ai bën punën më të rëndë në ndërtim me një këmbë.

29-vjeçari Nuri Cin, i cili mban në njërën këmbë thasë me çimento 50 kilogramë dhe përkul e pret hekurin e ndërtimit, fiton 50-60 lira në ditë.

Por Nuri Cin, i cili ka një djalë 5-vjeçar me gruan e tij dhe është në pritje të fëmijës së dytë, tha:

“Unë punoj me djersën e ballit. Nuk e dua përfitimin e parave nga lëmosha”. thotë.

Shiko Fotot:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT