Web Analytics

Mozzik viziton Kadri Veselin në Hagë, ja çka bëri pasi u largua

Reperi i njohur, Mozzik ka vizituar ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli në Hagë, ku po qëndron si i paraburgosur nga Dhomat e Specializuara të Kosovës.

Gramoz Aliu tha se me Veselin biseduan për gjëra frymëzuese dhe qeshëm shumë së bashku.

Ai tha se Veseli u ka bërë të fala të gjithëve.

“Vallai Kadria o burrë amo burrë burrë ata që e njofin e njofin.

Disa djem atëherë me disa armë që morën rrugën për me çliru Kosovën , po rrinë në burg.

Po e paguajnë shumë shtrenjtë çmimin e lirisë.

E dhimbshme , e trishtë se në çfarë horizonte është lakuar lufta e pastërt e UÇk-së .

Lutem që rinia, brezi i ri të informohet me historinë e shtetit tonë më shumë, me luftën me lirinë dhe me gjithçka që po kalojmë.

Biseduam shumë gjëra frymëzuese e besa edhe qeshëm shumë së bashku.

Të fala keni të gjithë !”, ka shkruar reperi.

Ai pasi u largua, e tregoj gjith kete histori.

Shiko foton:

Nga rubrika