Web Analytics
E hënë, 5 Qershor, 2023

Nuk do ta besoni se sa vjeç i mbushi Violetë Kukaj

Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë.

Violeta, po shquhet edhe për stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniforma e UÇK-së, e deri tek veshja e nusërisë.

Këngëtarma edituar më shumë se 10 albume dhe ka karrierë të gjatë në muzikën folklorike e popullore, shkruan “Kosovarja”.

Dje, Violetë Kukaj ka festuar ditëlindjen e saj të 54-të.

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
999NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu