Web Analytics

Pas Luiz Ejllit ka edhe diçka që nuk e dinte kush

Sot, po konsiderohet fenomen i showbizit, por a ishte ky qëllimi tij dikur?

Padyshim që jo, pasi Luiz Ejlli që në fëmijëti kishte investuar që të bëhej artist i mirëfillt, për çka edhe kishte studiuar.

Luiz Ejlli studioi në shkollën e mesme artistike “Prenk Jakova” në Shkodër për muzikë në instrumentin e fagotit, një instrumenti krer unik e të rrallë.

Më 24 dhjetor 2022, u bë pjesë e reality-show më të njohur në Shqipëri Big Brother VIP Albania 2 i cili me të mori famë nga të njohur e të panjohur që e shikonin 24 orë në 24 live nga shtëpia.

Ai u shpall finalist i këtij edicioni dhe në finalen e madhe të datës 6 maj, Luiz Ejlli u shpall fitues i Big Brother Albania VIP 2.

Në këtë datë, ai kurorëzoi martesën me të dashurën e tij, Kiara Tito, në Tiranë që e propozoi për martesë./kosovarja

Nga rubrika