Web Analytics

Tahiri: Marrëveshja për shtensionim në veri u arrit mes Kurtit e Radojçiç – andaj Borrell nuk e quajti marrëveshje

Botuar nga: InfoKosova

Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se marrëveshja për shtensionimin në veri është arritur mes Kurtit dhe Radojçiçit, e mbuluar me një foto çasti Lajçak-Bislimi.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se prandaj Borrell nuk e ka quajtur marrëveshje por tha që mirëpret zotimet e qeverisë.

Postimi i saj i plotë:

Marreveshja per shtensionim ne veri eshte arritur mes Kurtit dhe Radojcicit, e mbuluar me nje foto casti Laicak-Bislimi; prandaj Borrell nuk e quajti marreveshje por tha mirepret zotimet e qeverise!/Gazeta Blic/

Të FUNDIT