Web Analytics

Të gjithë e kanë lakmi për jetën luksoze, por Roza Lati qenka në gjendje të rëndë mendore dhe fizike

Roza Lati është një nga personazhet publike që arrin vëmendje çdo herë, moderatorja e njohur shqiptare së fundmi është duke e shijuar një pushim në ishujt e Maldives.

Nga atje ajo ka postuar imazhe të ndryshme dhe video derisa gjendet me të dashurinë e saj.

Por, derisa të gjithë ia kanë lakminë për jetën e saj ajo ka treguar në një status se gjendja e saj nuk është kaq e mirë sa duket në imazhe.

Moderatorja e “Why Not”, ka treguar se muaji Tetor dhe Nëntor përkundrazi kanë qenë dy nga muajt me të rëndë për gjendjen e saj psikologjike dhe fizike.

Më postë statusi i plotë:

“Per te gjithe ata qe me shkruajne qe kam lindur per qejf, qe e kam ne terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nentori kane qene dy muajt me te veshtire per mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke iden sa rrija pa ngrene buke se me prehej oreksi nga stresi. Une qe e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemet… as Pemet s’po me benin më derman per ankthin qe s’po me leshonte. Kam qare e qare… nje nate po e nje nate jo…. Por te gjitha keto nuk mund ti shprehesh ne instagram. Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rendesishme eshte qe… Puna aty eshte gjithmone. Stresi aty eshte gjithmone. Me cfare ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshte shkeputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jone, truri jone, jane tempulli qe ne nuk e nderrojme dot kurre. Dhe duhet te kujdesemi. Boll me inboxe xhelozie. Shkruaj nje “E Meriton o Roza” dhe jemi ne rregull. Ose nese s’ke koment te mire, mos shkruaj fare. Madje madje, feel free to unfolloë poqese ti pengova syte. Flm. Klm. Rsp.”, ka shkruar Lati.

Nga rubrika