Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
20.9 C
Pristina

Trajneri i Gironas i cilëson të çmendura thashethemet për ta pasuar Guardiolën te Man City

Trajneri i Gironas, Michel këmbëngul se ai nuk ka shpresa për të pasuar Pep Guardiolën te Manchester City, edhe pse është përfolur shumë si zëvendësues i tij.

Me Gironan pjesë e rrjetit të City Football Group, Michel është përmendur si një zëvendësues eventual për Guardiolën.

Megjithatë, trajneri i cili ka befasuar të gjithë këtë vit me lojën e tij dhe ekipin që është lider në La Liga, i cilëson si çmenduri zërat për të pasuar trajnerin aktual të Cityt.

“Nuk e di… Është çmenduri të mendosh këtë tani. Më pëlqen të jetoj shumë nga dita në ditë. Ajo që unë besoj është se, pikërisht tani, jemi në një moment shumë të bukur në Girona, po bëjmë histori. Unë dëgjoj gjithçka. Për të mirë e për të keq jam shumë autokritik”, ka thënë fillimisht Michel për Marca.

“Më pëlqen të shoh vlerësimin që ata bëjnë për ekipin tim dhe punën time në vende të tjera, sepse nuk mund të përqendroheni vetëm në punën tuaj dhe duhet të shihni se si e ekspozoni veten ndaj botës së jashtme. Natyrisht, unë e di se kush jep kritika konstruktive dhe kush jep kritika destruktive”.

“Nëse filloj të lexoj Twitter, më mundon sepse do të ketë njerëz që do të shkojnë atje vetëm për të shkaktuar dëm dhe kjo mund të shkaktojë stres. Por unë dëgjoj, lexoj dhe flas me njerëzit dhe shoh se çfarë më transmetojnë. Sot po shijoj momentin, e ardhmja do të shihet”.

“Lumturia që kemi këtu është shumë e rëndësishme dhe po na çon të bëjmë histori. Jo sepse je nga Grupi i Cityt do të bëhesh trajner i Cityt, nuk ka të bëjë fare. Ëndrra ime është që ne mund të bëjmë histori me Girona dhe këtë po e arrijmë”, përfundoi trajneri spanjoll.

Të fundit