Web Analytics

Xavi pas barazimit me Valencian: Do të përmirësohemi

Botuar nga: InfoKosova

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 nga udhëtimi në Mestalla përballë Valencias.

Kjo ishte ndeshja e dytë radhazi pa fitore në La Liga për katalunasit pas humbjes javën e kaluar në shtëpi nga Girona.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur pas ndeshjes duke thënë se për ta ishte si një finale dhe një pikë është e pamjaftueshme.

“E njëjta gjë si javën e kaluar i ndodh sërish efikasitetit tonë. Ndaj Valencias kemi humbur dy pikë. Një pikë ishte e pamjaftueshme, ishte një finale”, deklaroi Xavi.

“Jam i qetë, me të njëjtin entuziazëm si gjithmonë. Jemi në rrugën e duhur. Kishte ndjenja shumë të mira në lojë, do të përmirësohemi”, tha ndër të tjera numri një i stafit të Barcelonës.

Barcelona tani e sheh vetën gjashtë pikë larg liderit Gironës pas 17 xhirove, edhe pse kryesuesit aktual të La Ligas kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në xhiron e ardhshme që zhvillohet në mesjavë, katalunasit do të përballen me Almerian ku synojnë të rikthehen te fitoret. /Telegrafi/

Të FUNDIT