Web Analytics

Zbulohen detajet e para të kontratës së Bellingham me Real Madridin

Real Madrid thuhet se është afër arritjes së një marrëveshjeje për yllin e Borussia Dortmundit, Jude Bellingham, pasi më shumë detaje rreth operacionit po kristalizohen.

Sipas mediumit Cadena SER, Florentino Perez nuk do të lejojë që një tjetër superyll botëror t’i rrëshqasë nga duart pas sagës me Kylian Mbappe vitin e kaluar.

Në fillim të kësaj jave dolën raporte nga Madridi se një marrëveshje ishte afër.

Me sa duket tani është vetëm çështje ditësh dhe numrash të vogël që i ndajnë dy klubet.

Bellingham do të ketë një marrëveshje gjashtëvjeçare deri në vitin 2029, dhe klauzola e tij e lirimit do të jetë 1 miliard euro, duke e lënë të ardhmen e tij në duart e klubit mbretëror.

Paga e tij do të jetë në shkallën e dytë të shkallës së pagave në ekip, pas vetëm Eden Hazard, i cili fiton më shumë në klub.

Mesfushori anglez pritet të jetë një nga përgjigjet e tyre afatgjatë në mesfushën e Real Madridit, pasi ata largohen nga veteranët Luka Modric dhe Toni Kroos.

Los Blancos ka të ngjarë të kalojnë më pas në përpunimin e strategjisë së tyre për të gjetur verën e ardhshme zëvendësimin afatgjatë të Karim Benzemas. /Telegrafi/

Nga rubrika