6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Hipi në urban dhe pa një vajzë duke qarë, veprimi i saj e shndërroi...

Në dekadën e fundit, rrëmbimet e fëmijëve janë rritur në Amerikën Latine. Trafikimi i fëmijëve është bërë një nga krimet më të zakonshme në...

I humbur për nëntë ditë në xhungël, mbijeton nga ndihma e majmunëve (Video)

Maykool Coroseo Asuna – që ka qenë duke shëtitur nëpër Amazonë të Brazilit – e ka humbur papritmas kontaktin me grupin. Turisti 25-vjeçar është...

A e dini pse autoshkollat e kanë shkronjën “L”? (Foto)

Shumë shpesh na ka hasur të takojmë vetura të autoshkollës, thuajse çdo ditë. Mirëpo asnjëherë nuk e kemi ditur se çfarë domethënie ka shkronja ‘‘L”. Shkronja...

Pas betejës me kancerin, nëna humb jetën një ditë pas lindjes! [Foto]

Historia e një nëne e cila ka arritur të mundë për të dytën herë kancerin, dhe ka ndërruar jetë vetëm një ditë pasi lindi...

Qytete e zhdukura në Nil, ja misteri i tyre

Në bregun verior të Egjiptit, aty ku delta e Nilit takon detin, qëndronin një herë e një kohë dy qytete me një pasuri dhe...

Njihuni me vajzën me mjekër [Video]

25 vjeçarja Harnaam Kaur ka vendosur që të rrisë mjekrën, pasi që në adoleshencën e saj ka qenë subjekt i dhunës psikologjike për 'flokët'...

Shkencëtari i NASA-s trondit njerëzimin: Ja e vërteta rreth UFO-ve [Foto]

Teoricienët konspirativ argumentojnë se ka shenja të pafundme që dëshmojnë se alienët e kanë vizituar Tokën. Sido që të jetë, një nga pak njerëzit që...

Shqipëria thyen rekordin Guinnes – 2016 fëmijë për ‘Cup Song Albania’ [Video]

Shqipëria vendos rekordin e ri Guinness përmes një aktiviteti ku morën pjesë mbi 2016 të rinj në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ pranë sheshit ‘Skënderbej’. Nxënësit...

Flet babai që solli në jetë një vajzë: Kjo ishte një sfidë për mua,...

Ai quhet Chris Rehs –Dupin, transgjinori që vendosi të mbetej shtatzënë dhe të niste një familje me bashkëshorten Amy, pasi ajo nuk mund të...

Gruaja tmerrohet na krijesa e çuditshme në kopsht, u fut frikën edhe të tjerëve

Një krijesë e çuditshme e cila nuk mund të emërohet por që ngjan edhe si krimb edhe si gjarpër me dy koka, është gjetur...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter