Sa vlen një second i Bill Gates?

Themeluesi i “Microsoft Corporation” prodhues kryesor i programeve kompjuterike Bill Gates në çdo sekond të jetës së tij fiton 290 dollarë. Gates u bë i...

Testamenti i Aleksandrit të Madh: Unë jam Ilir

Studiuesja e shquar italiane Lucia Nadin ka zbuluar një testament të Aleksandrit të Madh në të cilin ai i drejtohet popullit të Shkodrës duke...

Këto janë profesionet më të kërkuara në botë

Më shumë se 330 milionë njerëz dhe kompanitë të cilat e përdorin LinkedIn, faqe kjo e internetit që ka një bazë të të dhënave...

Ja cili është qyteti më i ftohtë në botë

Qyteti më i ftohtë në botë llogaritet të jetë Jakutsk, kryeqytet i rajonit të Jakutija-s në Rusi. Temperaturat në dimër në këtë qytet shkojnë mesatarisht...

Këto janë 18 qytetet më të lira në botë

Raporti të ardhura-shpenzime është i ndryshëm në shumë shtete të botës, madje ajo ndryshon edhe brenda qyteteve të të njëjtit shtet. The Economist Intelligence Unit...

Arrijnë mbi 2,5 metra mustaqet e paprera për 47 vite

Mustaqet e paprera që prej 47 vitesh të 80 vjeçarit Necati Çelik që njihet edhe me epitetin “Necati Pala” i cili jeton në qytetin...

Video e gjelit gjigant në Kosovë habit botën

Një gjel gjigant në Kosovë ka pushtuar sot internetin, pasi një video ka nisur të qarkullojë online. Sipas “The Sun”, kjo video është realizuar në...

Rrëfimet e personave “të jashtëzakonshëm” të Kosovës

Tema e Orës së Fundit sonte sjellë personazhe me aftësi të jashtëzakonshme në shumë sfera. Dikush ka fuqi të jashtëzakonshme, tjetri teknikë të madhe, derisa...

20 kompanitë më të sigurta të fluturimit

Për gjatë 20 vjetëve të fundit, numri i rrëzimeve të aeroplanëve ka qenë vazhdimisht në rënie. Këtë vit, Airline Ratings ka shpallur 20 kompanitë më...

Lind foshnja me dy dhëmbë

Përjetoi ndjenjën e të qenit nënë për herë të parë por të njëjtën kohë dhe u shokua. Diçka e tillë pasi foshnja e Samantha Lines...

RRJETET SOCIALE

600,183FansLike
29,700FollowersFollow
1,036FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics