Rritet çmimi i pulave të fshatit dhe iu bie atyre të...

Pulat që janë nga fshati po vazhdojnë të ju rritet vlera në treg, ndërsa e kundërta po ndodh me ato të fermave. Sipas statistikave të...

Koronavirusi në Itali: Burri infekton bashkëshorten shtatzënë

Koronavirusi po bën kërdinë dhe numri i të vdekurve në Kinë ka arritur mbi 2200 dhe 75 000 të infektuar. Një tjetër shtet i cili...

Abelard Tahiri: Zgjedhja e Kurtit skandaloze, po shkarkon njerëzit për të...

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se zgjedhja e Albin Kurtit kryeministër ka qenë skandaloze, ndërsa thotë se tash po e tregon fytyrën...

Visar Ymeri: Qeveria Kurti e ka nisur mbarë, mirë për Kosovën...

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, që së fundmi ka themeluar një institut për politika sociale “Musine Kokalari”, ka vlerësuar se është mirë për...

Jakup Krasniqi flet rreth qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka folur rreth qeverisë së re të udhëhequr nga Albin Kurti. Krasniqi ripërsëriti se po të ishte deputet...

Agim Bahtiri pritet të shkarkojë katër drejtorë të Komunës?

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thirrur një mbledhje urgjente për orën 21:00. “Jepi zë” ka mësuar jozyrtarisht se janë 4 drejtorë në planet e...

Bashkëshortja e Erion Veliaj punësohet si këshilltare e drejtorit të OST-së

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, ka nisur punë në Operatorin e Sistemit të Transmetimit (OST). Ajola Xoxa është punësuar si këshilltare e jashtme...

Ismet Beqiri brenda ditës emërohet në dy pozita – Nënkryetar i...

Ismet Beqiri gjatë ditës së sotme është emëruar në dy pozita, ai është zgjedhur nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendësministër në Ministrinë...

Lladrovci: Bashkëshortja ime do ndjek rrugët ligjore për konkursin e anuluar...

Kreu i Drenasit nuk ka dashur të komentoj vendimet e qeverisë Kurti për shkarkime dhe anulimin e konkursit të noterisë, vendim ky që ka...

Nexhmedin Spahiu: Glauk Konjufca të japë dorëheqje pas skandalit me Xhamajkën

Analisti politik Nexhmedin Spahiu po e konsideron si skandaloze dhënien e lajmit që kinse Xhamajka njohu Kosovën nga institucionet më të larta të shtetit. Ai...

RRJETET SOCIALE

605,112FansLike
29,700FollowersFollow
1,047FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT