Web Analytics

Gjinekologu Rexhaj: Tragjedi e madhe që Kosova të ketë 416 të...

Gjinekologu nga Peja, Ibrahim Rexhaj ka humbur vëllain si pasojë e infektimit nga coronavirus. Rexhaj për RTV Dukagjinin thotë se humbja e një familjari për...

Simptomat e korronaviirusit: A mund të quhet normale temperatura 37 gradë...

Temperatura është një simptomat e koronavirusit (megjithëse jo gjithmonë) dhe si e tillë monitorohet kur hyjmë në mjedise publike. A quhet temperaturë normale kur termometri...

Vulin: Shqiptarët s’kanë kulturë…

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, që përdori edhe termin përbuzës ‘siptari’ fliste me ton të ashpër e nënçmues duke pretenduar se shqiptarët...

Kjo është pasuria e Shukri Bujës!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka emëruar si këshilltar politik ish kryetarin e Lipjanit, Shukri Bujën, i cili është i akuzuar në një...

“Super drejtori” i IKSHP-së: Rreth 50 mijë euro pagë vjetore

Një prej figurave që ka dalë në sipërfaqe në kohë pandemie, është edhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Ramadani që...

Rusia i jep tani ultimatum Serbisë: Me ne ose me Perëndimin

Disa media ruse kanë shkruar se Beogradi i ka dërguar porosi të qartë Moskës se nuk varet vetëm nga armatimi rus, madje shkruajnë se...

Vjen paralajmërimi i SHBA-së për Serbinë pasi bleu armë nga Kina

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Serbi tha më 10 gusht se përzgjedhjet që bën ky vend për blerjen e armatimit, duhet të pasqyrojnë...

Shkaku i pandemisë bien shitjet e banesave në Kosovë

Shkaku i pandemisë, tregu i patundshmërive në Kosovë është goditur ndjeshëm. Kanë rënë shitjet kurse çmimi i qirave mbetet i njëjtë. Sipas agjencive të patudshmërive,...

Pas shumë kohësh që u mbajt sekret, dalin detajet se si...

Duel në Egje: Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të Rodosit. Përplasja ka...

Bashkëshortja e Kurtit më e pasura nga të gjitha gratë e...

Bashkëshortja e Albin Kurtit, Rita Augestad Knudsen, ka të ardhura më të larta vjetore nga të gjitha gratë e liderëve politikë kosovarë. Megjithatë ajo së...

RRJETET SOCIALE

601,132FansLike
29,700FollowersFollow
1,032FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT