4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019
Ballina SPORT

SPORT

E pabesueshme, pas 62 ditësh Arsenali fiton në Premier Ligë

Arsenali i dha fund serisë negative prej 9 ndeshjeve pa fitore në të gjitha garat. Londinezët fituan me përmbysje 3-1 kundër West Hamit në ndeshjen...

Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore

Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping, përfshirë nga Kupa e Botës 2022. Kjo nënkupton...

Ruiz pranon se Joshua ishte më i mirë, kërkon ndeshjen e tretë

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një...

Ter Stegen ka më shumë asistime se Ronaldo, Hazard dhe Ozil deri më tani në këtë sezon

Marc-Andre ter Stegen është duke vazhduar më formë të lartë edhe në këtë sezon te Barcelona. Portieri gjerman tregoi formë të lartë edhe në fitoren...

Pesë kundërshtarët e mundshëm të Joshuas – Nga Wilder te Ruiz

Mediumi i njohur britanik The Sun ka publikuar një listë me pesë kundërshtarët e ardhshëm të mundshëm të Anthony Joshuas pas fitores ndaj Andy Ruiz Jr. Britaniku...

Tifozët e akuzojnë Joshuan se i ikte Ruizit gjatë meçit

Paraqitjen që ekspertët e boksit e kanë vlerësuar si të mençur dhe taktike nga Antony Joshua, disa tifozë po e kritikojë duke thënë se...

Robini: Unë kurrë nuk e mohoj prejardhjen time

Boksieri kosovar, Robin Krasniqi, që në Junik e njohin si Haxhi Krasniqi, thotë se asnjëherë nuk do ta mohojë prejardhjen e tij. Krasniqi përmes një...

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më...

Mbyllet rimeçi i bujshëm Joshua-Ruiz: Shpallet kampioni i botës me vendim të gjyqtarëve

Anthony Joshua ka triumfuar në rimeçin e shumëpërfolur kundër meksikanit, Andy Ruiz. Rimeçi zgjati 12 runde, me britanikun që triumfoi me vendim të gjyqtarëve. Ishte një...

Fillon meçi Ruiz-Joshua, ja ku mund ta shikoni live

Ka filuar meçi më i rëndësishëm i vitit mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz. Para tetë muajve, Andy Ruiz Jr. e shkroi njërën ndër historinë...

Messi shënon supergol nga distanca ndaj Mallorcas

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur në takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Barcelona e ka nisur...

Unike, pa duar, shkëlqen në ping pong / Video

Ibrahim Hamato është nga Egjipti. Në moshën 10 vjeçare ai i ka humbur të dy krahët, por asnjëherë nuk e ka humbur pasionin e...

Most Read

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

Milioner me borxhe, 150 milionë dollarë shpenzime të çuditshme

150 milionë dollarë nuk zgjasin shumë nëse bën shpenzime aq të çuditshme sa Nicolas Cage. Aktori 54-vjeçar e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një...

Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Me ëndrrën dhe shpresën për një jetë më të mirë, Rupesh Thomas nga India, u zhvendos në Angli me vetëm 600 paund në llogarinë...
web
analytics