Web Analytics

Kusari-Lila blen banesë me kredi

Botuar nga: InfoKosova

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, vitin e kaluar ka blerë një banesë në vlerë 78 mijë euro, të cilën e ka deklaruar në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit.

Po ashtu në pronësi të përbashkët e ka të deklaruar shtëpinë në vlerë prej 180 mijë euro, dhe një shtëpi në pronësi të bashkëshortit, në vlerë 65 mijë euro.

Ndërsa i ka të deklaruara edhe akcione 100% në emër të saj në kompaninë MKL International, me kapital 1 mijë euro.

Rreth 100 mijë euro i ka të deklaruara kredi ndaj bankave. Ndërsa paga vjetore bashkë me mëditje i ka të deklaruara rreth 28 mijë euro.

Artikull i sponsorizuar

RRJETET SOCIALE

1,022,753FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
404AbonentëAbonohu

Të FUNDIT