Web Analytics

Moti në Kosovë, temperaturat maksimale arrijnë deri në 17 gradë Celsius

Botuar nga: InfoKosova

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje shiu, kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes.

Reshjet në zona të caktuara mund të jenë në formë të rrebesheve afatshkurtër.

Sipas Meteo Kosova, era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-33 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 17°C.

Të FUNDIT