Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
18.7 C
Pristina

Pasi lindi në aeroplan, gjatë gjithë jetës do të udhëtojë falas

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në avionin e kompanisë libiane “Buraq Air” gjatë fluturimit Tripoli-Niamei, gjatë të cilit u lind një djalë.

Anëtarët e ekuipazhit dhe pasagjerët ndihmuan nënën gjatë lindjes.

Kompania libiane njoftoi se foshnjës i ka ofruar fluturime falas në linjat e saj përgjatë gjithë jetës.

Në faqen e Facebook-ut kompania theksoi se ishte shumë e lumtur që nëna me sukses kishte lindur pikërisht në mjetin e tyre të fluturimit.

Është interesant edhe fakti që nëna i vuri fëmijës emrin e kapitenit të avionit ku lindi, Abdul Baset.

Shiko Videon:

Të fundit