Web Analytics

Shihni ishujt privatë të yjeve botërorë, ato kushtojnë miliona dollarë!

Botuar nga: InfoKosova

George Clooney – Liqeni i Komos, 10 Milionë Dollarë

Një nga fytyrat më të njohura në Hollywood është George Clooney, i cili ka luajtur në filma të mëdhenj si Ocean’s Eleven dhe Money Monster.

Pra, nuk është çudi që ai ka blerë një shtëpi në Liqenin e Komos, për 10 milionë dollarë në vitin 2002 dhe e quajti Villa Oleandra.

Në këtë mënyrë, ai, gruaja e tij Amal dhe binjakët e tyre mund të bëjnë pushime në rezidencën e tyre me 25 dhoma buzë detit pa ndërhyrjen e paparacëve.

Jay-Z dhe Beyoncé – Bahamas, 4 milionë dollarë

Çifti Jay-Z dhe Beyoncé kanë një vlerë neto të kombinuar prej 1.8 miliardë dollarësh, kështu që ata mund të përballojnë gjërat më luksoze që bota ka për të ofruar.

Kur krijuesi i hitit Lemonade mbushi 29 vjeç në vitin 2010, reperi i dha gruas së tij një ishull të tërë privat në një destinacion të famshëm, Bahamas.

Julia Roberts – Bahamas, çmimi i pazbuluar

Aktorja e ‘Notting Hill’, Julia Roberts mund të ketë shumë vlerësime nën brezin e saj, por ajo është jashtëzakonisht private për jetën e saj personale.

Ylli 53-vjeçar festoi së fundmi 19-vjetorin e saj me Daniel Moder dhe ndau një selfie të rrallë me të.

Megjithatë, nuk është e qartë se ku e kanë bërë foton buzë plazhit.

Shakira – Bahamas, 16 milionë dollarë

Siç u përmend, Roger Waters dhe Shakira kombinuan pasurinë e tyre për të blerë këtë ishull në Bahamas që ata e quajtën Bonds Cay.

Fillimisht ata donin ta zhvillonin këtë zonë në Ishujt Berry për t’u bërë një destinacion pushimesh luksoze për emra të mëdhenj të industrisë.

Supozohej të kishte pajisje luksoze si vila dhe bujtina, por plani nuk u realizua.

North West & Kim Kardashian – Ishulli i Breshkave, 4 milionë dollarë

Me shumë para në kurriz, ajo mund t’i llastojë fëmijët e saj nëse do. Në vitin 2014, u përhapën thashethemet se ajo po kërkonte të blinte Turtle Island pranë Queensland për vajzën e saj të madhe, North.

Ricky Martin – Brazil, 8 milionë dollarë

Këngëtari Ricky Martin ka bërë muzikë që kur ishte  adoleshent.

Prandaj, nuk ishte për t’u habitur që ai u bë i famshëm edhe pasi grupi i tij Menudo nuk funksionoi.

Si një i famshëm masivisht i suksesshëm, ai ka fituar mjaft pasuri që është më se e mjaftueshme për të blerë një ishull në një rezervë detare në Brazil.

Të FUNDIT