Web Analytics

Etiketim: Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës mblidhet për pikat e papërfunduara, debat parlamentar mbi...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen në seancë plenare duke filluar nga ora 11:00.Në rendin e ditës janë 14 pika të papërfunduara.Po...

Kuvendi nuk e voton raportin vjetor të ZRRE-së për 2020

Kuvendi i Kosovës në mungesë të kuorumit nuk arriti ta votoj Raportin vjetor të Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2020.Pas këtij votimi,...

Kuvendi i Kosovës nënshkruan kontratë për furnizim me lule, vlera e...

Kuvendi i Kosovës ka nënshkruar një kontratë për furnizimin me lule për nevoja protokollare dhe për gjelbërimin e oborrit.Në njoftimin e publikuar në faqen...

Pas disa thirrjeve më në fund votohen në Kuvend marrëveshjet ndërkombëtare

Dy marrëveshje ndërkombëtare janë ratifikuar në Kuvendin e Kosovës, pas shumë thirrjeve të bëra nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca që deputetët të jenë...

Pas 1 muaji – deputetët kthehen nesër në seancë në Kuvend

Nesër do të mbahet seanca e radhës plenare e Kuvendit të Kosovës.Në njoftimin e bërë për media thuhet se seanca do të fillojë në...

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit, pritet të caktohet seanca e re...

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet për të caktuar vazhdimin e seancës për katër pika të papërfunduara nga seancat e kaluara plenare.Ndërkohë...

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën në orën 11:00 për të diskutuar për një sërë projektligjesh, si dhe përgatitjet për...

Rreth 150 bashkatdhetarë vizituan Kuvendin

Aktiviteti “Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët”, në ditën e dytë të tij, ka sjell në Kuvend rreth 150 bashkatdhetarë nga shtete të ndryshme të...

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi nuk arrin të shkarkojë Bordin e...

Kuvendi i Kosovës për shkak të mungesës së kuorumit nuk ka arritur të shkarkoj anëtarët e Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.Kryesuesja e seancës,...

Sot debat parlamentar për zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot ku në mesin e shumë pikave është edhe debati parlamentar për marrëveshjen e 4 shtatorit në Washington.Debat...

LAJMET MË TË LEXUARA