Web Analytics

Vranët dhe me riga shiu

Botuar nga: InfoKosova

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ndërkaq vranësirat vende-vende mund të sjellin riga shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

Të FUNDIT