Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
20.9 C
Pristina

Vranët dhe me riga shiu sot

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se të enjten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtime i juglindjes. /Telegrafi/

Të fundit