Web Analytics

Vranët, shi e shkarkime rrufesh

Botuar nga: InfoKosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë këtyre pesë ditëve, në Kosovë do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Sot moti do të jetë kryesisht i vranët.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkimi rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius , ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celisu.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Në Prishtinë moti do të jetë i vranët, ndërkaq temperaturat do të sillen nga 13 deri në 17 gradë Celsius. /Telegrafi/

RRJETET SOCIALE

630,627FansaPëlqeje
27,997NdjekësitNdjek
992NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Të FUNDIT

x