Web Analytics
E premte, 2 Qershor, 2023

Vritet një ari në Brezovicë

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt bën të ditur se sot në orët e mëngjesit e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Brezovicë, rruga që shpie tek qendra e skijimit, dyshohet se persona të panjohur kanë vrarë një ari.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli tha për Telegrafin se lidhur me rastin janë njoftuar edhe zyrtarët e Parkut Kombëtar “Sharri”.

“Sot, rreth orës 07:50 policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Brezovicë, rruga që dërgon tek qendra e skijimit, dyshohet se persona të panjohur kanë vrarë një kafshë të egër (ari).

Policia e rendit e më pas policët hetues i kanë marrë të masat e nevojshme kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po e hetojnë rastin”, tha ai.

Ndërsa me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, rasti është cilësuar “Gjueti e paligjshme” . /Telegrafi/

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
999NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu