14 C
Pristina
E hënë, Prill 24, 2017

Jahjaga: Ushtria nuk bëhet pa Amerikën

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë në një intervistë për Gazetën Insajderi se ushtria e Kosovës është nisur të bëhet me partnerët strategjikë,...

Simiq kërkon nga KQZ-ja të sqarohet se kush është kryetar i Listës Serbe

Problemet nuk kanë të ndalur në mes anëtarëve të Listës Serbe. Anëtarët e kësaj partie janë ndarë në dysh për kreun e partisë. Tashmë...

SHBA – Koresë Veriore: Përmbahu nga veprimet dhe deklaratat provokuese dhe destabilizuese

Tensionet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut vazhdojnë të rriten edhe më tej, me Pentagonin që i ka bërë thirrje vendit të izoluar komunist...

Ky është parashikimi i motit për krejt javën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të...

Ushtria e Serbisë pajiset me automatikë belg

Pjesëtarë të Ushtrisë së Serbisë së shpejti do të pajisen me pushkë automatike të prodhimit të fundit belg. Kështu kanë konfirmuar për gazetën serbe “Politika”...

Deklaratë befasuese e shkencëtarëve australianë: Ne e dimë ku është aeroplani i zhdukur MH370

Shkencëtarët australianë pohojnë se e dinë vendndodhjen e avionit të zhdukur Malaysia Airlines MH370. Sipas tyre ai gjendet në veri të zonës së kërkimit të...

Mustafa e gjen vendin për helikopterët, pas iniciativës për blerjen e tyre (Video)

Helikopterët e misionit paqeruajtës janë opsioni i vetëm i ndihmës nga ajri. Por për një kohë jo fortë të gjatë mund të Kosova të ketë...

Profesori rrëmbeu dhe abuzoi me nxënësen, ajo që bëri arriti aq larg sa vetë...

Ai ishte 50-vjeç, ndërsa ajo 15. Prindërit e saj e kërkuan për më shumë se një muaj. Policia e Kolumbias në Shtetet e Bashkuara ka...

Kim Jong-un kërcënon Australinë me armë bërthamore

Përveç Shteteve të Bashkuara, Koreja e Veriut ka kërcënuar edhe Australinë me sulm bërthamor, në rast se qeveria e këtij vendi do të pranojë...

Moti për pesë ditët e ardhshme, s’ka më temperatura nën zero

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të...

Artikujt e Fundit

PDK i kërkon Mustafës të veprojë për Demarkacionin

Marrëveshja për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nuk pritet të procedohet as këtë javë për ratifikim në Kuvendin e Kosovës. Pavarësisht kërkesave nga...

Hahn i reagon Ramës: Ndryshimet e kufijve nuk pranohen

Bashkimi Europian duket se është vërtet i shqetësuar për deklaratat e fundit nacionaliste të Edi Ramës, për një bashkim të mundshëm të dy shteteve...

Takim urgjent i liderëve serb, shkak ‘Shqipëria e Madhe’

Deklaratat e liderëve shqiptarë për bashkim, kanë bërë që kryeministri serb, Aleksandër Vucic dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikloliq të zhvillojnë sot një takim...

Getoari dhe Marina fillojnë përgatitjet e ceremonisë së dasmës (Foto)

Thashethemet se Marina Vjollca dhe Getoar Selimi do të martoheshin së shpejti kanë më shumë se një vit që qarkullojnë, edhe pse deri më tani...

Fejohet vëllai i Andra Destanit, nusja e tij një princeshë e vërtetë (Foto)

Andrra Destani, dahskëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha ka uruar vëllain e saj për këtë ditë ët veçantë në jetën e tij. Vëllai i...
wordpress hit counter