Web Analytics

Raporti i OBSH-së: Ja në cilat vende rrezikohet më shumë jeta

Pandemia e koronavirusit e ka shtuar rrezikun për emigrantët. Ajo e ashpërson edhe më shumë jetesën e afër 80 milionë refugjatëve dhe të dëbuarve...

Kaq është çmimi i varrimit i një pacienti me Covid-19 në...

Varrimi i një personi që ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, në Kosovë kushton deri në 400 euro. Këto shpenzime, aktualisht për viktimat me...

Inspektorët mbeten pa fjalë nga papastërtia në Klinikën Pulmologjike

Klinika Pulmologjike, e cila qe disa muaj është dedikuar për trajtim të pacientëve me COVID 19, është vendi ku mungojnë kushtet elementare higjienike. Në një...

E tmerrshme: Kufoma lihet mbi 5 orë në dhomën ku gjenden...

Një qytetar i Kosovës ka postuar një foto ku shihet një kufomë në një shtrat në QKUK. Sipas qytetarit Maxhuni kjo kufomë është lënë aty...

Në Zvicër fort të interesuar për specat e Kosovës, tregtarët importojnë...

Pandemia përveç që ka pamundësuar vizitat e shumë mërgimtarëve nē familjet e tyre në Kosovë, këtë vit shumë prej tyre nuk kanë arritur as...

SHBA-të, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

Qeveria e SHBA-së, Kosovës dhe Serbisë nominohen për Çmimin Nobel për Paqe. Propozimi i këtyre tre qeverive ka ardhur nga ana e deputeti i...

Vuçiq: Nesër do t’i them Netanyahut se nuk jam i lumtur...

Vuçiq nesër do të flas në telefon me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanyahun. Ndryshe nga ajo se çfarë kanë shkruar mediat se Serbia do...

Habit ish-kryeministri: Virusi nuk do zhduket kurrë, do jetojmë me të

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair paralajmëroi sot se koronavirusi nuk do të ikë kurrë dhe britanikët duhet të mësohen të jetojnë me të, ndërsa i...

Kjo figurë e njohur e LDK-së pritet t’i bashkohet partisë së...

Vjosa Osmani ka filluar procedurat për hapjen e partisë së re, e ka konfirmuar dje edhe vet Vjosa Osmani, e cila ka njoftuar se...

Mësimi fillon në dy faza, e para më 14 shtator, e...

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, sot ka mbajtur një mbledhje virtuale me drejtorët komunalë të arsimit. Aty është vendosur që mësimi të...

RRJETET SOCIALE

601,402FansLike
29,700FollowersFollow
1,028FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT