6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Seksi i rregullt sjellë këto dobi shëndetësore

Shkencëtarët në Universitetin e Bristolit për dhjetë vite kanë studiuar ndikimin e seksit në shëndetin e njeriut. Gjatë hulumtimit arritën në disa rezultate interesante dhe...

Si të duheni edhe më shumë pas grindjes

Grindjet e pashmangshme me të dashurin tuaj nuk do të thotë që do të shkaktojnë turbulenca ndërmjet jush. Nëse merrni qëndrim të drejtë, konfliktet vërtet...

E garantuar! Këshilla për çdo femër për të arritur orgazëm gjatë seksit

Kënaqësia femërore është një përvojë gjithmonë ndryshe, e lidhur me gjendjen shpirtërore dhe emocionet e çuditshme që ndonjëherë pengojnë në arritjen e orgazmës. Ekspertët japin...

Shkencëtarët kanë zbuluar mënyrë interesante për ta shtuar efikasitetin në punë

Studiuesit paralajmërojnë se njerëzit duhet të zgjedhin për të parë përmbajtje qesharake dhe ato që nxisin emocione pozitive, sepse nga to varet efikasiteti në...

Ja shenja e parë që ju po shkoni drejt ndarjes

Është e vështirë të dini se kur është koha të largoheni nga një lidhje, por ndonjëherë përgjigja gjendet para jush. Dhe, përderisa arsyeja e ndarjes...

Këshillat e një miliarderi: Ja si mund të bëheni edhe ju të pasur për...

Kush nuk dëshiron të bëhet një miliarder? Duket se të gjithë e duam këtë, edhe pse disa prej nesh thonë se më rehat do...

A e dini përse ju humbasin bagazhet kur fluturoni? Këto pamje do t’ju lënë...

Nuk janë të paktë ata që ankohen se u humbasin bagazhet gjatë fluturimit. Nëse u ka ndodhur kjo gjë, atëherë kjo video do ju acarojë...

Investigimi/ Kozmetika që po shkatërron jetën e shqiptareve

Sallonet e bukurisë në Shqipëri, që nuk kanë ekspertizë dhe mbikëqyrje mjekësore, janë duke ofruar shërbime kozmetike të rrezikshme. Të parregulluara ligjërisht dhe me...

Dëshironi vajzë apo djalë? Tani është e mundshme të paracaktoni gjininë e bebes

Zbulimet e reja të ekipit të shkencëtarëve kanadezë tregojnë që është e mundshme edhe para shtatzënisë të parashikohet cilat femra do të mund të...

3 arsyet pse jeni e padurueshme për një mashku

Ju mund të jeni të bukura, tërheqëse, elegante, mund të visheni me shije, e të dini të ecni në majë të takave, por në...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter