Web Analytics

InfoKosova

Mbyllet ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë, Kroaci 2-2 Shqipëri

Shqipëria ka siguruar pikën e parë në Euro 2024, duke barazuar 2-2 me Kroacinë në kuadër të Grupit B. Ekipi...

Osmani uron besimtarët myslimanë: Gëzim, paqe dhe begati në Kurban Bajram

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Osmani ka uruar që...

Arrestohet i dyshuari që rrëmbeu një person në Prishtinë dhe kërkoi 30 mijë euro për ta liruar

Zyrtarët policor të Njësitit të Hetimeve të Përgjithshme të Prishtinës, në asistim të Njësitit për Reagim të Shpejtë, kanë...

Momenti tronditës kur karroca e një foshnje tre muajshe rrokulliset në shinat e trenit përpara nënës dhe gjyshes së dëshpëruar pasi nuk u ndal...

Një foshnjë i shpëtoi mrekullisht aksidentit pasi karroca e saj u rrokullis në një platformë hekurudhore dhe preku anën...

Qershia: Fruti i mrekullive për shëndetin tuaj

Qershia është një frut i mrekullueshëm, i njohur për përmbajtjen e ulët të sheqerit dhe kalorive, duke e bërë...

Bufoni paralajmëron për sfidën kundër Shqipërisë: “Në tribuna do të jenë 80% tifozë shqiptarë”

Portieri legjendar i përfaqësueses italiane, Gianluigi Buffon, nuk është i bindur se "azzurrët" do të kenë një detyrë të...
spot_imgspot_img

Paralajmërim urgjent për të gjithë përdoruesit e iPhone që të mos shkarkojnë iOS 18 beta ose rrezikojnë pasoja të rënda

Të gjithë përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar të mos shkarkojnë përditësimin e fundit të Apple - ose të rrezikojnë...

Dea Mishel mahnit ndjekësit me foto të reja: N’fokus të pasmet

Dea Mishel, një nga influencueset më të ndjekura në rrjetet sociale, vazhdon të tërheqë vëmendjen me postimet e saj...

Shqetësimet e EULEX-it: Hapja e Urës së Ibrit mund të ketë implikime serioze në siguri

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano deklaron se situata e sigurisë në vend është e...

Kompjuter i ndërtuar nga TRURI njerëzor mund të zgjidhë krizën energjetike botërore – ja shkencëtari që po e bën fanta-shkencën realitet

Ka shumë frikë se robotët do të zëvendësojnë njerëzit. Por ndoshta makinat duhet të shqetësohen për ne. Shkencëtarët suedezë kanë...

Zbulohet sistemi i parë në botë për transplantim të kokës – por a është i realizueshëm?

Ndaloni së lexuari nëse jeni të ndjeshëm, por sistemi i parë për transplantim të kokës në botë është zbuluar...

Një pasagjer më quajti nënë të keqe gjat një udhëtimi me aeroplan

"Ti je një nënë e ndyrë me fëmijë të ndyrë." Kështu bërtiti një pasagjer i dehur ndaj meje gjatë fluturimit...