Sizmologu u bën thirrje qytetarëve: Rikthehuni në shtëpi se nuk do...

Sizmologu Llambro Duni nga ekrani i Report Tv u bën thirrje qytetarëve që të rikthehen në shtëpitë e tyre për të vijuar jetën normalisht,...

“Shamia” aprovohet si pjesë e uniformës në policinë e Skocisë

Policia skoceze ka përfshirë mbulesën e shamisë (hixhabin) në mesin e opsioneve zyrtare të uniformës, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga...

Haradinaj: U detyrova të paguaj taksën në Rrugën e Kombit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se është detyruar të paguajë taksën në Rrugën e Kombit...

Aksident në Drenas humbi jetën një grua

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Korroticë të Poshtme, saktësisht në Drenas, me fatalitete. Si pasojë e goditjeve të veturës një...

Frika nga tërmeti, burri në Durrës hedh gruan në tokë dhe...

Tërmeti nuk ka burrëri. Kjo shprehje i shkon më shumë për shtat zotërisë që sjellim në videon e mëposhtme. Pamjet që shihni vijnë nga qyteti i...

Tërmeti “live” në studion e lajmeve në TV të Shqipërisë, ja...

Lëkundjet e tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin "Tempora" Siç shihni edhe këto...

Tërmeti i fortë godet edhe Maqedoninë e Veriut

Pas Shqipërisë, sipas rrjetit EMSC, lëkundje ka pasur edhe në Maqedoni me magnitudë prej 4.5 shkallë. Tërmeti i fuqishëm që ka rënë në Durrës është...

Qytetarët dalin në rrugë pas tërmetit

Një tërmet i fuqishëm sapo ka rënë në Durrës dhe është ndjerë shumë i fortë edhe në Tiranë. Epiqendra ka qenë në Hamalle të Durrësit. Magnituda...

A do të goditet Kosova nga ndonjë tërmet së shpejti?

Gjithandej nëpër botë po ndodhin tërmete të shumëta, shkruan "InfoKosova". Së fundmi ishte Turqia që u godit nga një tërmet, ndërsa në vitin që e...

Edhe Kuba dhe Xhamajka goditen nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë...

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak minuta më parë Kubën dhe Xhamajkën. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 7.7 sipas shkallës Rihter, ndërsa...

RRJETET SOCIALE

602,235FansLike
29,700FollowersFollow
1,045FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics