Edhe tetë raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në...

Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti...

Zyrtare: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

Një person është shëruar zyrtarisht nga koronavirusi në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai ka thënë se pacienti...

Driton Selmanaj citon një thënie të Ibrahim Rugovës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka cituar një thënie të ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në llogarinë e tij në Facebook,...

Vaksina për Koronavirus: Kur do të mund ta kemi?

Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit, dhe ndërsa testimet e para për vullnetarët...

14% e të shëruarve nga Korona-Virusi dalin pozitiv pas testit të...

Deri në 14 përqind të pacientëve me koronavirus të rikuperuar në Kinë kanë testuar përsëri pozitiv, kanë zbuluar ekspertët mjekësorë. Hulumtimet treguan se rreth tre...

A e ka përgatitur Albin Kurti planin “B”, për formimin e...

Rrëzimi mbrëmë i qeverisë “Kurti” përmes mocionit të mosbesimit me 82 vota në Kuvendin e Kosovës, ishte pa dyshim, akti më i dëmshëm dhe...

Abazi e quan Hotin servil të Thaçit, e fajëson për prishje...

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi ka thënë se kjo Qeveri nuk ishte e as nuk është si ato të kaluarat. Abazi ka theksuar se kjo...

Presidenti Thaçi: Konsultimet me liderët e partive parlamentare i filloj pa...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa...

Milano, përplasen kokë më kokë makinat e policisë në qytetin e...

Në qytetet e zbrazura italiane prej masave për parandalimin e koronavirusit, tashmë në rrugë qarkullojnë vetëm mjetet e forcave të rendit dhe të emergjencës. Por...

Nexhmedin Spahiu: Nëse shkohet në zgjedhje Albin Kurti fiton shumicën absolute!

Njohësi i çështjeve politike Nexhmedin Spahiu në një prononcim ka folur mbi atë se ç’ka pritet të ndodhë në skenë politike në vend pas...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT