Mustafa pas deklaratës së Bahtirit për vëllavrasje: Ku e kemi përgjegjësinë...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratën e kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtirit, për vëllavrasje. Mustafa ka pyetur se ‘Ku e kemi përgjegjësinë ndaj...

Thellohet bilanci tragjik/ Italia nuk gjen paqe, CoVid-19 shënon 812 viktima...

ITALI- 812 persona kanë humbur jetën në Itali vetëm gjatë 24 orëve të fundit duke përkeqësuar kështu bilancin e viktimave të shkaktuar nga CoVid-19. Në...

Mjekët shqiptarë të nisur drejt Italisë ende pa punë, nuk kanë...

Tridhjetë mjekë dhe infermierë shqiptarë kanë mbërritur në Brescia. Por ata nuk janë ende në gjendje të fillojnë punë menjëherë. Menaxheri i përgjithshëm i spitalit...

Nagavci, për ftesën e Thaçit: Këto ditë duhet të mbajmë distancën...

Lëvizja Vetëvendosje do të refuzojë çfarëdo ftese të presidentin Hashim Thaçi për konsultime pas shkarkimit të qeverisë Kurti. Paralajmërimet e të parit të shtetit për...

Thaçi e fton Kurtin në takim më 1 prill

Pasi paralajmëroi se do të nisë konsultimet me partitë politike, presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin – si...

MPBAP-ja dorëzon kallëzim penal kundër presidentit Thaçi

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë, kallëzimin penal kundër presidentit...

ShBA-ja miraton urgjentisht përdorimin e ilaçeve të malaries te pacientët me...

Administrata e Ushqimit dhe Ilaçeve në Shtetet e Bashkuara ka dhënë miratim emergjent për përdorimin e ilaçeve që janë përdorur kundër Malaries te pacientët...

IKSHP: Apel i veçantë për të moshuarit

Instituti kombëtar i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje të moshuarve që të rrinë në shtëpi. “Të dashur të moshuar, ju lutemi të mos dilni...

Kosova, shembull i mirë i menaxhim të suksesshëm të pandemisë në...

Koronavirusi dhe menaxhimi i situatës përballë kësaj pandemie vdekjeprurëse, ka qenë temë qendrore e diskutimit edhe në Parlamentin e Federatës australiane, e po ashtu...

Shkon në 11 numri i viktimave në Shqipëri

Një 79-vjeçar ka humbur jetën në Shqipëri si pasojë e koronavriusit, duke e çuar në 11 numrin e viktimave. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë në një...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT