7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019
Ballina LAJME

LAJME

Tregon mesazhin e qytetarit që i kërkonte ndihmë për varrimin e familjarit, Arbër Hajdari nuk i mban dot lotët

“Shqipëria nuk e meritonte këtë fatkeqësi” Tërmeti që tronditi vendin tonë këtë të martë shkaktoi dëme të mëdha. Jetë të humbura, qindra të lënduar, shtëpi të...

Fotografitë e atyre që ikën përgjithmonë nga tërmeti në Shqipëri

Janë bërë publike disa fotografi të atyre që ikën përgjithmonë shkaku i tërmetit në Shqipëri, shkruan "InfoKosova". Shqipëria tash e tre ditë është në gjendje...

Plaku që dhuroi 10 euro nga pensioni i tij kërkon të mos organizohen aksione humanitare për të

Një prej videove më të shikuara të ditëve të fundit, ajo e pensionistit Shaqir Shaqiri që u publikua në lajme të KTV-së, është parë...

Ylli i Skënderbeut: Kosovarët që ua shitëm ujin 5 euro, u futën nën rrënoja për ne

Kosovarët kanë dhënë ndoshta provimin më të rëndësishëm të solidaritetit. Ndihma që ata u kanë bërë vëllezërve poshtë kufirit është për çdo lëvdatë. Padyshim se kjo...

Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

“Porosia për dy fustanet e nusërisë u bë nga babai i Dienës” Diena 30-vjeçe dhe vajza e saj Esiela, vetëm 8 vjeçe, u shuan tragjikisht...

Xhamitë e Kosovës mobilizohen për të grumbulluar para për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Sot në ditën e xhuma, në të gjitha xhamitë e Republikës së Kosovës, hoxhallarët kërkuan që të mblidhen para për t'ju ndihmuar të prekurve...

Shitja e ndihmave për Durrësin tani po bëhet edhe online në Facebook

Ndihmat të cilat kanë arritur nga të katër anët në Durrës po shiten edhe në Facebook. Pas raportimeve se është duke ndodhur shitja e ndihmave...

Nuk do ta besoni se kush është gruaja nga Shqipëria që u strehua në shtëpinë e Gani Gecit

Ish luftëtari i UÇK-së, Gani Geci ka njoftuar se një grua nga Tirana të cilën ai e quan nëna Thuri, ishte po ajo që...

Filloi ndezja e qirinjëve për të prekurit nga tërmeti

Mbrëmjen e sotme të bëhemi të gjithë janë mbledhur në një marshim në nderim të jetëve të humbura dhe të të prekurve nga tërmeti...

Baton Haxhiu i identifikon mbi 300 persona të ardhur nga Shqipëria që realisht nuk kanë nevojë fare për strehim?!

Në emisionin Top Talk sot ka qenë i ftuar në një lidhje live gazetari Baton Haxhiu nga Prishtina dhe është shprehur se ka pasur...

11 familjarëve iu dha lamtumira e fundit sot, Thumana në zi

Thumana i ka dhënë lamtumirën e fundit 6 pjesëtarëve të familjes Cara, 3 pjesëtarëve të familjes Greku dhe 2 pjesëtarëve të familjes Vata. Arkmortet e...

Kosnetti pyet a do t’i ndalë qeveria e re udhëtimet e panevojshme jashtë vendit

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikuar qasjen e Qeverisë së kaluar për udhëtimet jashtë vendit. Duke iu referuar Zyrës Kombëtare të Auditimit...

Most Read

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë, po ‘çmend’ rrjetet sociale!

Zbulimi i një numri të fshehur në njërën nga kartat e bixhozit është gjëja më e fundit virale në internet. Numri i fshehur tetë në...

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

E zbulon NASA: Ja kur do të dërgohet njeriu i parë në Mars

Rrezatimi vdekjeprurës nga kozmosi, mundësia e humbjes së shikimit, atrofimi i eshtrave. Kjo është vetëm një pjesë e sprovave, të cilat shkencëtarët duhet t’i tejkalojnë...
web
analytics