Pacolli uron Qeverinë Kurti, konfirmon se AKR votoi pro

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka uruar të gjithë qytetarët për formimin e Qeverisë së. Pacolli përmes një shkrimi të bërë në...

Betohen ministrat dhe zëvendësministat e Qeverisë Kurti

Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. Qeveria në krye me...

DITA ERDHI SOT! ALBIN KURTI KRYEMINISTËR I KOSOVËS

Albin Kurti nga sot është Kryeministër i Kosovës. Votimi i kabinetit të tij qeverisës u bë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës me...

Kuvendi votoi Qeverinë Kurti, këta janë ministrat e LVV-LDK-së

Kuvendi i Kosovës me 66 vota për dhe 10 abstenime e votoi Qeverinë e Re të Republikës të udhëhequr nga Albin Kurti. Të pranishëm në...

LAJMI I FUNDIT: Votohet qeveria Kurti me 66 vota

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për qeverinë e re në krye me Kryeministër Albin Kurtin. 86 deputetë kanë votuar për dhe 10 abstenime. Albin...

‘Shpërthen’ Ganja e PDK-së: Ky koalicion me flamurin e Republikës fshiu...

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu e ka quajtur koalicionin LV – LDK, koalicion të pabesisë. Në Kuvend të Kosovës, Musliu tha se ky është koalicion...

Duda Balje thotë se ende s’ka vendosur se a do ta...

Deputetja nga komuniteti boshnjak, Duda Balje ka thënë se ende nuk ka një vendim se a do të votojë apo jo qeverinë Kurti. Ajo tha...

Haskuka ironizon me opozitën: Jemi me fat që këta nuk i...

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka ironizuar me debatin e ashpër që është duke u zhvilluar në Kuvendin e Kosovës. Përmes një shkrimi në facebook,...

Asnjë ministër nga Drenica e Dukagjini

Deputeti nga radhët e AKK-së, Shkumbin Demalijaj, gjatë fjalimi të tij që mbajti në seancën e sotme të Kuvendit ka recituar një poezi për...

Enver Hoxhaj – Albin Kurtit: Si burrë dil kërko falje

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se qeveria Kurti nuk ka program qeverisës. “Z.Kurti ka kriju një pritje...

RRJETET SOCIALE

605,681FansLike
29,700FollowersFollow
1,047FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT