5 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 13, 2019
Ballina LAJME

LAJME

Biznesmeni Samir Mane dhuron 1.2 milionë euro për të dëmtuarit nga tërmeti

Bordi Drejtues i Grupit Balfin nën kujdesin e veçantë të Presidentit Samir Mane, dhe kompanitë përkatëse të Grupit vendosen sot që të akordojnë shumën...

50 viktima nga tërmeti, përfundojnë operacionet e kërkim-shpëtimit

Ka qenë goditje fatale ajo e tërmetit të së martës, që i ka marrë jetën plot 50 personave, ndërsa 700 të tjerë rezultojnë të...

E turpshme: Rrobat e dërguara nga Kosova, shiten online në një faqe në Shqipëri

Mobilizimi i kosovarëve për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri vazhdon të jetë në nivelin më të lartë të mundshëm. Që nga momenti...

Sot filloi furnizimi me targa

Ministria e Punëve të Brendshme njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës se ka filluar furnizimi me targa. “Sot ka filluar furnizimi me targa,...

Kurti arrin në Durrës: Grumbullimin dhe transportin e ndihmave më së miri e bëjnë ushtritë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, momente më parë ka arritë në qytetin e Durrësit në Shqipëri. “Populli është ngritur në këmbë dhe ka dëshmuar...

Humbi 8 familjarët, 17-vjeçari i vetëm i mbijetuar niset në Itali! Reuters: E shpëtoi lavatriçja

I vetmi i mbijetuar nga shembja e banesës së familjes 9 anëtarëshe, Lala në Durrës është 17-vjeçari Ramë Lala. Gjendja e tij shëndetësore nuk...

“Nuk na marrin në Kosovë se jemi me ngjyrë, as bukë s’na kanë sjellë”

Një numër i madh banorësh të Durrësit po ikin drejt Kosovës. Dhjetëra autobusë me banorë janë nisur që prej ditës së djeshme, për të...

Derisa hotelet në Kosovë lëshohen falas, ato në Tiranë shtrenjtojnë çmimet për kosovarët

Në raste të fatkeqësive natyrore rritet solidariteti mes njerëzve. Madje përsëritet e ripërsëritet thënia “e mira kthehet vetëm me të mirë”. Në rastin e tërmetit që...

Edi Rama flet hapur: Ja kush është droga ime, që më ç’orienton

Kryeministri Edi Rama me tone të ashpra i ka kthyer përgjigje kritikëve për masat që po merr Shqipëria për t’u përkujdesur nga të prekurit...

Rama: Për 2-3 ditë mbaron historia e çadrave, të gjithë akomodohen në hotel

Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu bëri një lidhje live në “Open” në Top Channel ku intervistoi kryeministrin Edi Rama. Rama u ka thënë banorëve...

Ushtarët e Kosovës “mund të mbeten me trauma nga Shqipëria”

Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka bërë të ditur se në disa momente, ushtarët e FSK-së kanë rrezikuar më...

Arrestohet 30-vjeçari nga Lezha, tentoi të vjedhë kontribute për tërmetin me llogari bankare personale!

Një 30 vjeçar nga Lezha ka rënë në prangat e policisë pasi ka tentuar të përfitojë personalisht duke manipuluar qytetarët se po dhuronin për...

Most Read

Fitoi 700.000 dollarë pasi zgjidhi këtë ekuacionin 379 vite të pazgjidhshëm

Mendoni se të jesh profesor matematike nuk të jep përfitime të mëdha monetare? Andrew Wiles dëshmon të kundërtën. Ai ka fituar plot 700 mijë dollarë pasi...

Kjo vrimë e zezë “pështyu” dritë të kuqe me forcë të barabartë të njëmijë diejve

Shkencëtarët kanë regjistruar aktivitet të pazakontë e vrimës së zezë që ka “lëshuar” në mënyrë të papritur rreze kuqe, secila e barabartë me forcën...

Bicikleta që peshon 860 kilogram, hyn në librin Guinness

Jeff Peeters është ai që së fundi është certifikuar për një rekod të ri në Librin Guinness. Peeters, diçka të tillë mori pasi që ai...

“Beli më i hollë se qafa ime”

Ka shumë adhurues modelja Alexis Ren dhe i dashuri i saj, që kanë qejf të udhëtojnë e që njihen si një nga çifti më...
web
analytics