fbpx

Haziri u bën thirrje deputetëve të LDK’së: Edhe kur mendoni ndryshe,...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, pret që nesër deputetët e LDK’së të jenë unik dhe të votojnë për rrëzimin e Qeverisë...

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë — 63...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK), ka konfirmuar edhe dy raste të reja me koronavirus, e që numri i të infektuarve në...

Vjosa Osmani: Ky veprim i Thaçit është i rrezikshëm

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se thirrjet e presidentit Hashim Thaçi karshi qytetarëve për mos respektim të vendimeve të qeverisë...

Ardian Kastrati: Kjo Qeveri duhet të bie sa më parë, Kurti...

Profesori universitar, Ardian Kastrati, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i ka bërë dëm vendit si në rrafshin kombëtar dhe atë ndërkombëtar. “A do...

Zvicra kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti, kërkon unitet mes udhëheqësve

Ambasada e Zvicrës në Kosovë u ka bërë thirrje partnerëve të koalicionit qeverisës që t’i kapërcejnë mosmarrëveshjet e brendshme dhe të ndërtojnë besimin, në...

Me tenxhere e tepsia, sonte do të jetë protesta më e...

Qytetarët sonte do të protestojnë në ballkonet e tyre kundër LDK-së dhe opozitës. Kjo protestë do të mbahet pas caktimit të seancës për rrëzimin e...

VV i ka vetëm 25 përqind të votave, por Rexhep Selimi...

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që nesër të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit të Qeverisë. Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër...

Qytetarët paralajmërojnë protesta nesër para Kuvendit të Kosovës!

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, sot ka vendosur që nesër të mbahet seanca për mocionin e mosbesimin ndaj Qeverisë Kurti, i inicuar nga Lidhja...

Kryetarja e Kuvendit del kundër LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti, i iniciuar nga grupi parlamentar i LDK-së. Mirëpo,...

Abazi: Thaçi e Mustafa antiamerikan e antishtet, për Avdullah Hotin flasim...

Derisa qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë koronavirus, ata kanë edhe një sfidë tjetër, krizën institucionale. LDK dhe VV , tashmë janë përçarë,...

RRJETET SOCIALE

600,785FansLike
29,700FollowersFollow
1,029FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics