Vajza 21 vjeçare nga Kosova vetë aksidentohet në Zvicër

Në mëngjesin e sotëm në Zvicër, saktësisht në rrugën nga Scherz drejt Lupfig, një kosovare e moshës 21 vjeçare është aksidentuar me veturën e...

“Mbushet” spitali me pacientë, 3 raste në ditë me lijë dhe...

Shumë pacientë kanë mbushur spitalet, pasi janë prekur nga viruse të ndryshme. Shefja e infektivit, Najada Çomo ka bërë me dije se janë shtuar disa...

Paralajmëron vendim të ri për marrëveshjen e mundshme me Vetëvendosjen, Vjosa...

Gabim historik për Kosovën, nëse nuk arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje me Vetëvendosjen, e cilëson nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani. Këtë qëndrim Osmani e ka dhënë...

Zyrtarja e MD-së feston me një grusht parash, e arsyeton bashkëshorti...

Jo rrallëherë, zyrtarët shtetërorë janë kritikuar për luksin që kanë treguar, derisa sipas Bankës Botërore mbi 20 për qind e qytetarëve jetojnë në varfëri,...

OKB-në, BE-në apo NATO-n, cilin destinacion mund ta mbërrijë të parin...

Synimi i institucioneve të Kosovës, sipas deklaratave të përsëritura nga krerët e shtetit, është që vendi sa më parë të jetë anëtar i Organizatës...

Adem Grabovci thotë “40 vite të plota punova për të mirën...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, i akuzuar në rastin “Pronto”, Adem Grabovci, ka deklaruar ditë më parë se dë, nimi moral e publik...

Kryeministri dhe kryeparlamentari i takojnë Vetëvendosjes thotë Muja

Kosova ka hyrë në vitin 2020 pa qeveri të formuar, përkundër se janë bërë rreth tre muaj që kur ka përfunduar zgjedhjet e parakohshme...

19-vjeçari nga Ferizaj prangoset, dyshohet se vodhi afro 2000 euro

Hetuesit policor të sektorit rajonal të hetimeve - Ferizaj, kanë arritur që të identifikojnë personin E.M. si i dyshuar për dy raste të grabitjeve...

Kosnett: Nëse shihni ndonjë rast korrupsioni, na njoftoni neve

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett, ka thënë se askush nuk duhet të jetë i liruar nga hetimi...

Kjo është 15-vjeçarja e zhdukur në Prishtinë, erdhi nga diaspora për...

Familja Zagori që jeton në Austri, zgjodhi Kosovën për të kaluar festën e Vitit të Ri. Por, ky pushim nuk doli ashtu siç e...

RRJETET SOCIALE

600,103FansLike
29,700FollowersFollow
1,037FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics