fbpx

Anëtari i LDK-së, i quan sjellje fëmijërore deklarimet e Kurtit

Ish- anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Florian Dushi, ka komentuar video-deklarimin e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

LDK nuk pritet të pranojë ofertën e Kurtit

Mbledhjet që kanë filluar të grupit parlamentar të LDK-së dhe kryesisë të kësaj partie pritët vetëm t’i betonojnë edhe më shumë qëndrimet e tyre,...

Njeriu i afërt me Kosovën bëhet President i Kroacisë

Zoran Milanovic edhe zyrtarisht është zgjedhur President i ri i Kroacisë, duke fituar rreth 52.69 përqind të votave. Personi që dikur ishte Kryeministër i...

Erdogan: Turqia, përpjekje serioze për uljen e tensioneve SHBA-Iran

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, tha se si Turqia ka treguar përpjekje serioze deri më sot për të pakësuar tensionet SHBA-Iran, transmeton Anadolu...

Kryeministri Australian: Zjarret mund të vazhdojnë me muaj

Kryeministri Australian Scott Morrison ka paralajmëruar ditën e sotme se zjarret shkatërruese në Australi mund të vazhdojnë me muaj. Të paktën 24 njerëz kanë vdekur...

Marko Gjuriq pritet të vijë nesër në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nesër pritet të vijë në Kosovë. Gjuriq do të jetë në Kosovë...

Konjufca: I bëjmë thirrje Serbisë ta lejojë Nezir Mehmetajn të kthehet...

Kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se me shqetësim e ka marrë lajmin për arrestimin e qytetarit të Kosovës,...

Lulja kthehet nga spitali në shtëpi me këtë pamje

Lulja dhe Lirimi janë një nga çiftet më të njohura në rrjete sociale. Të rinjë, të pashëm dhe mjaftë të ndjekur në Instagram. Dyshja, janë lidhur...

27 vjeçarja shtatzënë ndërron jetë para se të mbërri në spital,...

Një 27 vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë sot në Gjilan. Ajo ndërroi jetë para së të mbërrinte në Spitalin Rajonal të këtij qyteti, mjekët...

Më në fund po bjen shi në Australi, shikoni gëzimin e...

Zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit më në fund kanë arritur të marrin një minutë frymë pasi që një shi ka filluar në New South...

RRJETET SOCIALE

600,271FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics