Web Analytics

10 ditë rresht pezullohen faljet dhe ritet nëpër të gjitha xhamitë...

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka njoftuar se nesër nuk do të falet Namazi i Bajramit të Vogël nëpër xhamitë e Kosovës. Tërnava ka thënë...

Vendos BIK: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Miftiu Naim Tërnava jepi sot mesazhin me rastin e Festës së Kurban Bajramit. Tërnava bëri thirrjet që qytetarët e Kosovës nëser të respektojnë masat kundër...

Milot Rashica: Ua mbledhi këpucët bashkëlojtarëve dhe ua sjelli shokëve në...

Milot Rashica ka dhënë një intervistë të gjatë në emisionin “NIN” në Klan Kosova. Ylli kosovar i Werder Bremenit ka zbuluar detaje të shumta për...

Në prag të Bajramit, prishtinasi i vjedh 30 euro në xhami

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se një person ka vjedhur nga arka e xhamisë në Hajvali para të...

27-vjeçari nga Kamenica viktima më e re në moshë nga koronavirusi

Një i ri 27 vjeç ka vde.kur mbrëmë në Kamenicë nga COVID-19. I riu i cili e humbi bete.jën me koronavirusin është 27-vjeçari Bersant Rahimaj. Lajmin...

140 persona në Prishtinë i presin me ankth rezultatet e testit...

Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dys.huar me koronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në...

Në moshën 51 vjeçare, vdes doktori kosovar nga COVID-19

Edhe një mjek kosovar ka vde.kur si pasojë e COVID-19. Këtë e ka konfirmuar Oda e Mjekëve të Kosovës përmes një pos timi në faqen...

Gjithçka që duhet të dini rreth testit për koronavirus, nëse doni...

Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, Serbi, Turqi, SHBA, etj.. Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara...

Si do të nisë viti i ri shkollor?

Qeveria obligon IKSHPK që të hartoj udhëzuesin për mënyrën e organizimit të mësimit Këto banka janë të zbrazura pothuajse qe 6 muaj. E në gjendje të...

Valbon Krasniqi: Kemi qenë të përgatitur vetëm për tre muaj, përhapja...

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet...

RRJETET SOCIALE

600,351FansLike
29,700FollowersFollow
1,033FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT