Web Analytics

Haradinaj tregon nëse ka negociata me VV-në

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ka komentuar bisedimet që po zhvillohen mes LV-LDK për koalicion dhe për mundësinë...

Nëse dështojnë, Kurti i ka opsion zgjedhjet, LDK e Thaçi mandatarin...

Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë deklaruar se në rast të dështimit të arritjes së një koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës, atëherë zgjedhjet e reja...

Kelmendi: Erdhi dita që Hashimi t’i thotë Albinit ‘hajde bëhu kryeministër’...

Gazetari dhe autori i emisionit ‘Rubikon’, Adriatik Kelmendi, shkruan në Facebook për ftesat e Thaçit ndaj Kurtit për të pranuar mandatin për kryeministër. Ai shkruan: “Kujt...

Marrëveshja VV-LDK, Nagavci: Durim e angazhim për të arritur te caku

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, njëherit pjesë e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se dëshira për zgjidhje të shpejta e arritje...

Haki Abazi, mesazh LDK-së: Glauk Konjufca nuk shkarkohet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për zv.kryeministër, Haki Abazi, ia ka shuar shpresat Lidhjes Demokratike, se kjo parti mund ta marrë postin...

Thaçi i shkruan sërish Kurtit, i kërkon t’i tregojë nëse dëshiron...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku ka theksuar se është në...

LDK: Ia kemi paraqitur ofertën tonë Vetëvendosjes

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas takimit të fundit me Lëvizjen Vetëvendosje. Partia e Isa Mustafës ka thënë se partneri i mundshëm i koalicionit...

Takimi përfundon me marrëveshje për tu takuar sërish!

​Ka përfunduar takimi rreth dy orësh në mes të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Mustafa, para takimit me Kurtin thotë se po mundohen që të...

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e takimit të radhës midis liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe të parit të...

Ndërron jetë 72 vjeçari në një motel në Gjilan, policia po...

Motelet jo gjithmonë dalin të jenë vende qejfi për kosovarët. Në to viteve të fundit shumë persona edhe po e japin jetën. Një rast i...

RRJETET SOCIALE

601,306FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT