Web Analytics

SHBA, 1.1 milionë euro Kosovës për luftën ndaj COVID-19

Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate për media, njoftoi se është informuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ndarjen e 1.1...

Amerika e do popullin e Kosovës, por i kemi disa rregulla...

Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pressing të T7 duke folur për relacionit SHBA-Kosovë për...

2 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 88...

Në Kosovë sot janë regjisturar edhe 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e të prekurve në 88. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Infektohet me koronavirus biznesmeni gay nga Shqipëria

Biznesmeni gay, Elton Ilirjani është infektuar nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë vetë të ditur biznesmeni nga Tepelena, i cili përmes një lidhjeje me Skype...

Kurti: Të pagjeturit të jenë çështja e parë në dialogun Kosovë–Serbi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se sot pasdite kishte biseduar me zonjën Ferdonije Qerkezi nga Gjakova, në ditën...

Mustafa: Kosovës i duhet Qeveri me kapacitete të plota, pas Koronavirusit...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka ftuar liderët politikë kosovarë që t’i lënë inatet dhe të flasin me një zë, sipas tij, me zërin...

Wuhan teston vaksinën ndaj koronavirusit, rezulton efektive

Duket se shpresat për krijimin e një vaksine ndaj koronavirusit janë të afërta, pasi provat e para të bëra kanë dhënë rezultate pozitive. Mjekja kineze...

Edhe punëtorët e marketeve, furrave dhe farmacive shpërblehen me nga 100...

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka propozuar që punëtorëve të marketeve ushqimore, furrave dhe farmacive t’ju ndahen nga 100 euro...

Koronavirusi prek kafshët, infektohet macja e parë

Pas njerëzve, koronavirusi po prek edhe kafshët. Ditën e sotme është konfirmuar që një mace ka rezultuar pozitive me Covid-19 në Belgjikë. "Fakulteti i Mjekësisë Veterinare...

Bislimi: Mjekët, policët dhe zjarrfikësit shpërblehen me nga 300 euro për...

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi sot përmes një konference për media ka propozuar një pako emergjente që pret të aprovohet...

RRJETET SOCIALE

606,285FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,019NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT