Web Analytics

Kosovarët mund të udhëtojnë pa viza aq sa koreano-veriorët

Vetëm në një vend më shumë se qytetarët e Koresë së Veriut, mund të udhëtojnë kosovarët pa viza. Raportet periodike të “Henley Passport Index”, matin...

Mustafa u drejtohet gazetarëve: Më vjen keq që jeni mërdhi

Edhe takimi mes dy liderëve të LDK-së dhe VV-së, përfundoi pa një marrëveshje. Albin Kurti dhe Isa Mustafa, s’po arrijnë të gjejnë një gjuhë të...

Melihate Tërmkolli: Albin Kurti ka sjellje despotike

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e fundit nga radhët e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka akuzuar kryetarin e vetëvendosjes Albin Kurtin për sjellje joserioze ndaj...

Për sot përfundoi takimi Kurti – Mustafa, një hap afër marrëveshjes,...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa as në takimin e sotëm rreth tre orësh nuk...

Fjalët e para të Trump: Nuk e lejojmë Iranin të ketë...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump iu ka drejtuar popullit amerikan me një fjalim në Shtëpinë e Bardhë pas atakut të...

“Një vend i vogël dhe djallëzor europian…”: Khamenei kritikon Shqipërinë pas...

Në fjalimin e tij pas atakut me raketa ndaj dy bazave ushtarake amerikane në Irak, lideri suprem i Iranit Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj...

Kjo është oferta finale e Vetëvendosjes për LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje pritet që të shkojë në takim me LDK-në me një propozim konkret të ndarjes së pushtetit. Siç merr vesh Gazeta Insajderi, Vetëvendosje në...

A do të vazhdojnë takimet në mes LDK-VV-së?

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Hairi ka thënë se do të vazhdojnë bisedimet dhe se LDK nuk ka ndryshuar qëndrime e saj. Në një prononcim për...

Kjo është fuqia e vërtetë e ushtrisë iraniane

Irani i ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara dhe është zotuar se do të hakmerret për vrasjen e gjeneralit Qasem Soleimani. Por cila është fuqia...

Raketat iraniane që dështuan në bazën amerikane

Janë publikuar fotografi të shkatërrimit të disa raketave që goditën bazën ushtarake Ain al-Asad në Irakun perëndimor por nuk arriti të shpërthejnë. “Iraku tha që...

RRJETET SOCIALE

601,306FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT