Web Analytics

Takim mbi dy orë mes Kurtit dhe Mustafës, ja rezultati

Sot janë takuar dy krerët e partive më të mëdha që dolën nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019, shkruan "InfoKosova". Albin Kurti dhe Isa Mustafa...

Baraliu: Dhënia e afatit nga presidenti për mandatarin nuk ka bazë...

Njohësi i çështjeve kushtetuese Mazllum Baraliu, në një intervistë për Kosovapress ka thënë se dhënia e afatit prej 48 orësh nga ana e presidentit...

Një rrugë në Gjilan emërtohet “Kadri Veseli”

Një rrugë pa dalje në fshatin Llashticë të Gjilanit është emërtuar me emrin Kadri Veseli. Por, nuk bëhet fjalë për liderin e Partisë Demokratike të...

Momenti kur 30-vjeçari bie nga teleferiku në Brezovicë

Një 30 vjeçar ka rënë sot aksidentalisht nga teleferiku në Brezovicë, ndërsa gjendja e tij shëndetësore është jashtë rrezikut për jetë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Kurti e Mustafa pritet të takohen në orën 15:00

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet në orën 15:00 me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Një gjë të tillë...

LDK-ja e paunifikuar karshi ofertës së Vetëvendosjes

LDK-ja ende nuk ka arritur ta unifikojë qëndrimin brendapartiak në relacion me ofertën e VV-së për koalicion qeverisës. Burime të portalit Koha.net brenda këtij...

Gati për luftë? SHBA frikëson Iranin me avionë 4.2 miliardë dollarë

Forcat Ajrore të Sh.B.A-së dhuruan një shfaqje gjigante duke lancuar gjatë një “parade ushtarake” 52 avionë F-35A. Të hënën, avionët në fjalë të cilët kapin...

“Mish, plënc, presh”, doganierët amerikanë shtangen nga valixhja e shqiptarëve

Secilit prej jush ju ka ndodhur që sa herë udhëtoni drejt të afërmve tuaj jashtë, valixhja juaj në vend të rrobave mbushet me ushqime...

Prestigjiozja The Times: Kurti nuk la kënd pa ofenduar, mbeti pa...

Njeriu që do të jetë kryeministër i Kosovës ka ofenduar shumë njerëz në rrugëtimin e tij nga një rebel në politikanin kryesor, shkruan Hannah...

Blerta e PDK-së ka disa fjalë “thumbuese” për VV-në dhe Albin...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu, ka ironizuar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook,...

RRJETET SOCIALE

601,306FansLike
29,700FollowersFollow
1,030FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT