Web Analytics

Përfundojnë pritjet e gjata nëpër pikat kufitare

Bashkëardhetarët që kanë qëndruar për pushime në Kosovë gjatë festave të fundvitit janë përballur deri në katër orë pritje ditëve të kaluara në pikat...

Kush është Rozeta Hajdari, të cilën Albin Kurti e propozoi për...

Rozeta Hajdari nuk është emër shumë i njohur për publikun, mirëpo, ajo është prezantuar nga Albin Kurti i VV’’së për një post shumë të...

Fermerja shqiptare nga Kosova që kujdeset për 80 dhi, tregon se...

Të bardha, të zeza, me e pa brinjë, janë 80 krerë dhi që dalin nga dera prej druri e një ferme në fshatin Shtupel...

14 vite nga ikja e atdhetarit dhe patriotit hoxhë Jakup Hasipi

Janë mbushur 14 vite që kur u nda nga jeta patrioti dhe hoxha i njohur nga Sllupçani, Mulla Jakup Hasipi. Ai humbi jetën më 6...

Albin Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, LDK ka mundësinë unike të...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas lëshimit të videos ku propozonte emrat e ministrave të koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje. “Sot...

Presh, plënc, mish/ Amerikanët habiten me valixhen e shqiptarëve

Autoritetet doganore në Aeroportin e Filadelfias në SHBA mbetën të habitur kur kontrolluan një valixhe. Një qen detektor i çoi ata të zbulojnë disa produkte...

Gjermania jep lajmin e bujshëm për shqiptarët, ç’ndodh nga 7 janari?

Një lajm i ri vjen nga Gjermania për të gjithë shqiptarët, te cilët janë të zhgënjyer nga ekonomia e varfër dhe kushtet ekstreme në...

LDK e gatshme për bisedime dhe bashkëqeverisje me VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate, ka shkruar menjëherë pas mbledhjes së këshillit të saj. Sipas kësaj partie, përgjegjësia për themelimin e institucioneve, bie...

Thaçi i jep afat 48 orë Kurtit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook, ka treguar rreth takimit të sotëm që pati...

Kurti tregon se çfarë bisedoi me Thaçin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për media pas takimit që pati me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, i cili takim zgjati...

RRJETET SOCIALE

603,945FansLike
29,700FollowersFollow
1,032FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT