Web Analytics

Kurti e Mustafa pritet të takohen në orën 15:00

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet në orën 15:00 me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Një gjë të tillë...

LDK-ja e paunifikuar karshi ofertës së Vetëvendosjes

LDK-ja ende nuk ka arritur ta unifikojë qëndrimin brendapartiak në relacion me ofertën e VV-së për koalicion qeverisës. Burime të portalit Koha.net brenda këtij...

Gati për luftë? SHBA frikëson Iranin me avionë 4.2 miliardë dollarë

Forcat Ajrore të Sh.B.A-së dhuruan një shfaqje gjigante duke lancuar gjatë një “parade ushtarake” 52 avionë F-35A. Të hënën, avionët në fjalë të cilët kapin...

“Mish, plënc, presh”, doganierët amerikanë shtangen nga valixhja e shqiptarëve

Secilit prej jush ju ka ndodhur që sa herë udhëtoni drejt të afërmve tuaj jashtë, valixhja juaj në vend të rrobave mbushet me ushqime...

Prestigjiozja The Times: Kurti nuk la kënd pa ofenduar, mbeti pa...

Njeriu që do të jetë kryeministër i Kosovës ka ofenduar shumë njerëz në rrugëtimin e tij nga një rebel në politikanin kryesor, shkruan Hannah...

Blerta e PDK-së ka disa fjalë “thumbuese” për VV-në dhe Albin...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu, ka ironizuar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebook,...

Përfundojnë pritjet e gjata nëpër pikat kufitare

Bashkëardhetarët që kanë qëndruar për pushime në Kosovë gjatë festave të fundvitit janë përballur deri në katër orë pritje ditëve të kaluara në pikat...

Kush është Rozeta Hajdari, të cilën Albin Kurti e propozoi për...

Rozeta Hajdari nuk është emër shumë i njohur për publikun, mirëpo, ajo është prezantuar nga Albin Kurti i VV’’së për një post shumë të...

14 vite nga ikja e atdhetarit dhe patriotit hoxhë Jakup Hasipi

Janë mbushur 14 vite që kur u nda nga jeta patrioti dhe hoxha i njohur nga Sllupçani, Mulla Jakup Hasipi. Ai humbi jetën më 6...

Albin Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, LDK ka mundësinë unike të...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas lëshimit të videos ku propozonte emrat e ministrave të koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje. “Sot...

RRJETET SOCIALE

606,700FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT