Web Analytics

Pritje mbi 5 orë për të dalë nga Kosova prej Merdares

Gjatë gjithë ditës së sotme, e gjithashtu ditët e fundit, prej pikës kufitare në Merdare për të dalë nga Kosova janë dashur me orë...

Pacolli kërkon nga qytetarët e Kosovës që t’i shmangen udhëtimet drejt...

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që t’i shmangen udhëtimit drejt Iranit. Pacolli kërkesën për qytetarët...

Efekti minishengenit, mallrat serbe vërshojnë Shqipërinë

Ka mjaftuar vetëm klima pozitive e bashkëpunimit Serbi – Shqipëri që artikujt serbë të qumështit, miellit, etj., të “pushtojnë” tregjet shqiptare. Pas importit të miellit...

Gjykata serbe merr vendim për Nezir Mehmetajn

Autoritetet e drejtësisë në Serbi kanë marrë vendim për shtetasin nga Kosova, Nezir Mehmetajn. Indeksonline mëson se Gjykata në Beograd i ka caktuar masën prej...

Ushtarët Amerikanë nisen drejt Kosovës, rritet forca Amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur që të rrisin numrin e prezencës së ushtarve amerikanë në territorin e Kosovës, kjo pas një vendimin...

Kryetari i Klinës kërkon nga autoritetet serbe lirimin e Nezir Mehmetajt

Kryetari i Komunës, Zenun Elezaj, e ka dënuar arrestimin e shtetasit të Kosovës, Nezir Mehmetaj, i cili është arrestuar nga policia serbe të premten...

Minishengeni, Kryemadhi: Edi Rama tradhëtoi Kosovën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se sjellja e Ramës ndaj Kosovës është anti-shqiptare. “Boja i ka dalë edhe karagjozllëkut dhe vulgaritetit të Edi...

Fundjava me borë, këto janë temperaturat që do të mbajnë në...

Në fundjavë priten reshje të dobëta bore. Nga dita e martë kthjellime dhe ngrica orëve të mëngjesit Një turbullirë me masa të ftohta ajrore nga veriu...

Mërgimtarë kujdes, po vazhdon shpërthimi i gomave në Serbi: Rasti i...

Një mërgimtarit i cili jeton në Gjermani i janë shpërthyer dy gomat e veturës në Serbi, gjatë kohës sa po kalonte nëpër autostradë të...

Presidentja e Kroacisë publikon hartën e Evropës me Kosovën brenda Serbisë

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović dhe njëkohësisht kandidatja për presidente, ka shkruar një postim në rrjetin social në Facebook ku në fotografinë e bashkangjitur...

RRJETET SOCIALE

606,532FansLike
29,700FollowersFollow
1,031FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT