Simpatizantët e LDK’së vazhdojnë talljet me Kurtin: Këtë herë ‘i lidhur’...

Po vazhdojnë talljet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili assesi nuk po merret vesh me LDK’në sa i përket zyrtarizimit të...

Nëna vetushqyese jeton në shtëpizë llastiku

Në kushte të rënda jeton Albana Tahiri, nga komuna e Skenderajt me të birin e saj 4 vjeçar. Ajo thotë se e ka të vështirë...

SHBA: Vogëlushi mposhti leukeminë, pritet si hero në shkollë

Nuk u dorëzua, mundi çdo betejë të leukemisë dhe sot gëzon shëndet të plotë. Është bërë e ditur se një fëmijë 6-vjeçar nga Newbury në...

Gjenden dy personat e zhdukur në Shtrazë të Kaçanikut

Dy persona, një femër dhe një mashkull që u raportuan të zhdukur në malet e Kaçanikut, këtë të diel, janë gjendur. Rastin e ka bërë...

Ish-ushtari i UÇK-së që vullnetarisht po largon nga lista veteranë të...

Numri i veteranëve të rrejshëm të futur në lista po pakësohet nga dita në ditë. Shkas për këtë po bëhet pikërisht një ish-luftëtar UÇK-së, që...

Auastralia hedh karrota nga aeroplanët për kafshët e uritura

Një numër i madh aeroplanësh janë duke u përdorur në operacionin për të ushqyer kafshët që kanë mbijetuar nga zjarret e mëdha që kanë...

Familja lë çadrën/ Temperaturat e ulëta e detyrojnë të hyjë në...

Ulja e ndjeshme e temperaturave gjatë natës e ka detyruar familjen Lasku me 7 pjesëtarë në Manëz të Durrësit të braktisë çadrën verore që...

Gjermania jep lajmin e mirë për ata që kërkojnë punë

Gjermania është në kërkim të punëtorëve të kualifikuar. Gjermania ka nevojë urgjente për punëtorë migrantë më të kualifikuar për të mbushur boshllëqet në tregun e...

Objekti i Postës së Kosovës përfshihet nga zjarri?

Një pjesë e objektit të Postës së Kosovës është përfshirë nga zjarri. Në medie është duke u raportuar se një pjesë e objektit kryesor të...

VV nuk lëshon pe për pozitën e Kryeparlamentarit: LDK-së ia bën...

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nuk mund të shtiren sikur disa gjëra nuk kanë ndodhur, siçështë seanca konstituive kur Glauk Konjufca...

RRJETET SOCIALE

604,291FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT